Ковдри

04b754b67f927fab6ef15392a489290Нашими кращими супутниками вночі є ковдра і подушка. Вибираючи постільні приладдя, важливо звертати увагу, як вони підходять до наших фізіологічних особливостей, температурі приміщення, розмірам ліжка. Щоб отримати максимальну користь від сну, ковдра повинна добре зберігати тепло.

1. Ковдра – важливий елемент здорового сну. Головне призначення ковдри – підтримувати стабільну температуру тіла протягом ночі. Як наповнювач використовують: шовк, бавовну, пух, шерсть, штучні матеріали.

2. Розмір. Ковдри діляться на двоспальні і полуторні.

Полуторні: 140 х 200 см, 140 х 205 см, 150 х 200 см, 150 х 210 см, 155 х 200 см, 155 х 220 см, 160 х 220 см.

Двоспальні: 172 х 205 см, 175 х 205 см, 180 х 210 см, 200 х 200 см, 200 х 220 см, 240 х 220 см. Набирають популярності ковдри за розміром «євро» – 200 х 220 см.

3. На упаковці вказується зігріваючі властивості ковдр. Це точки, які відображають ступінь теплоти від 1 до 5. Можна самому оцінити на скільки тепла ковдра, розібравшись в наповнювачах і матеріалах. Якщо вам холодно в літній час, тоді вибирайте важкий наповнювач (кашемір, верблюжа шерсть). Гусячий пух буде ідеальним для зимової ковдри. Для дуже холодної погоди підійде ковдра з синтетичним наповнювачем.

4. Види ковдр. Найлегша і повітряна ковдра буде з пуху. Кашемірові, з верблюжої і овечої вовни дещо важче і щільніше. Кашемірова ковдра не скочується, ворс не витягується, вони гіпоалергенні, підійдуть навіть маленьким дітям. Ковдра з верблюжої вовни – зберігає тепло і є дуже міцною. Наприклад, ковдра з овечою вовною м’яка і потребує спеціального догляду, хімчистки. Синтетичні ковдри теж легкі в догляді, потрібно просто кинути в пральну машинку, також вони швидко сохнуть. Пухові ковдри відмінно зігрівають. При виборі пухової ковдри варто звернути увагу на пошиття.

Касетні або стьобані ковдри. У касетній ковдрі в кожну касету (відсік), відокремлену швом від інших, поміщається пух, який може переміщатися тільки в межах касети. Стьобані ковдри зазвичай  містять мало пуху, вони тонші. Пухові ковдри можна прати навіть у пральних машинах, але все ж більш ефективним буде професійне прання, що дозволяє домогтися найкращого результату.

Шовкові ковдри. Існують ковдри з шовковим натуральним наповнювачем. Природне тонке волокно протеїну – це продукт роботи гусениці шовкопряда, який очищають від смоли. Після очищення волокно набуває властивості зберігати тепло і вбирати вологу. Вважається, що шовк – одне з кращих  та найдорожчих наповнювачів ковдр. Шовк не викликає алергії і не приваблює комах-паразитів.

Ватні ковдри- наповнювач екологічно чисті, добре зберігають тепло, вбирають вологу, не викликають алергії.

Чохли для ковдр виготовляють з бавовни, трикотажу, жаккарда, шовку або сатину.

1382609655_3333027Основні вимоги до матеріалів чохлів:

  • Повинні відмінно вентилюватися і утримувати наповнювач в ковдрі.
  • Якісні ковдри мають чохли, які «не випускають» наповнювач і оберігають його від різного виду забруднень. Такі ковдри добре вентилюються, відрізняються міцністю, м’якістю, екологічністю і довговічністю.

5. Етикетка

Важливим елементом кожної ковдри є етикетка, саме вона може багато сказати про якість ковдри.

Правильна етикетка містить таку інформацію:

  1. Найменування підприємства-виробника;
  2. Умовні позначення, що вказують на особливості чищення та догляду;
  3. Склад наповнювача і тканини чохла (льон, бязь, сатин);
  4. Напис NOMITE означає, що для ковдри використовували натуральний наповнювач;
  5. Інструкція з використання

В інтернет-магазині podushka.ua ви знайдете для себе ковдри для зігріву душі і тіла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *